Aby to bylo perfektní


Základem každé takovéto akce je samozřejmě jídlo. Zkuste letos dát šanci i něčemu jinému než je maso. I když třeba máte steaky rádi, tak celé léto se živit jenom jimi je trochu nuda. Červenec je měsícem cuket, které na grilu chutnají naprosto božsky, a na rozdíl od hovězího, kuřete nebo telecího je není třeba dlouze nakládat. Stálicí jsou také zeleninové špízy, ale i ony mohou být inovativnější než rajčata s cibulí. Co třeba ovoce, jablka nebo ananas, kousky lilku, tofu či seitan? Po mase nikdo ani nevzdechne.
špízy se zeleninou.jpg 
Perfektní party ale není jenom o jídle. Jednou věcí, které mohou pokazit i to nejpromyšlenější odpoledne či večer, je počasí. Pokud nechcete celou akci dělat pod střechou, a zejména má-li přijít více lidí, zvažte pronájem stanu. Ten odpolední vyjde na pár stokorun, a ušetříte si nervózní pohledy na oblohu. Pokud se vám nechce investovat ani do toho, je tu ještě možnost pořízení igelitových plachet, kterými v případě potřeby překryjete alespoň stoly a židle samotné. V tom případě byste ale měli mít po ruce i něco, čím folie zatížíte, takže vám je v případě bouře neodnese vítr. Pro případ, že se posezení protáhne do pozdních hodin, mějte pak připravených několik dek pro děti, starší, nebo prostě pro ty, kterým je vždycky zima. Nezapomeňte také na osvětlení ve formě loučí, světélek nebo lamp. Chcete se chovat ekologicky a předpověď je příznivá? Zkuste solární lampičky.
vepřová žebírka s rajčaty.jpg
 
Místo skla sáhněte po plastu nebo třeba po stylových smaltovaných hrnečcích. Nejen, že jim neublíží případný pád, ale navíc je oceníte i v situaci, kdy budete ze stolu odnášet celou várku najednou. Na party broušený křišťál nikdo stejně neočekává,  a plast se jim stejně bude při korzování lépe držet. Pro servírování dezertů, a také jako extra prostor, vám poslouží pojízdný vozík. Ten navíc využijete i po zbytek roku, třeba pro rozšíření pracovní plochy nebo jako pomocníka při úklidu.