iPhone 8 versus iPhone XMobilní svět se předhání v nových modelech a v neustálé inovaci. Aneb pochodem vpřed. Mobily bourající pomyslné přední příčky hitparády v loňském roce, jsou o rok později už zastaralé. Mobilní svět se vyvíjí doslova světelnou rychlostí. Svou pozici oblíbenosti a kvality si zachovává iPhone, kde je rovněž neustálý posun vpřed. A jak je to tedy konkrétně s nadupaným iPhonem 8? Předčí ho iPhone X? Je opravdu výkonným a nepostradatelným? Kdy jakou verzi zvolit? Pro koho je lepší variantou iPhone X? Jaké naopak poskytuje výhody iPhone 8?
 
položený iPhone
iPhone 8
 
Jedná se o konkureční typ výše zmíněného iPhonu X. Mobil iPhone 8 disponuje prvotřídním displejem i jeho velikostí. Vyniká zejména díky dokonalému rozlišení a hustotě pixelů. Dalo by se konstatovat, že se jedná jako o jeden z největších telefonů coby zástupce z řad iPhone mobilu. Což na druhou stranu neposkytuje zrovna snadné držení telefonu. Negativem pro mnohé může být i zabudovaný snímač prstů, který se nachází na zadní straně přístroje. V rámci výkonu se osmá řada drží dobře a může se pochlubit dobrou výkonností.
 
Fotografie aneb chytrý telefon, který se pyšní 12megapixelovým fotoaparátem, jenž má dvojitý optický zoom. Velmi zajímavě působí potenciální úprava snímku v rámci zaostření po vyfocení. Tento typ iPhonu vyniká dokonce lepší přední kamerou!
 
iPhone X aneb skutečná revoluce v mobilním světe?
 
Předně je třeba zmínit, že se jedná o zcela první vůbec iPhone mající bezrámečkový design. Displej je o velikosti 5,8 palců . Velikostně se podobá svým předchůdcům. Tudíž poskytuje i komfort v rámci držení a ovládání. Mobilní telefon mající 12megapixelový duální fotoaparát s tím, že oba objektivy disponují optickou stabilizací obrazu. Čtečka otisků prstů byla nahrazena vyvinutějším systémem na základě rozpoznávání obličeje neboli Face ID.
nový iPhone X 

Závěrem
 
Je velmi pravděpodobné, že když uvidíte oba telefony v obchodě vedle sebe, nejen že vám budou připadat velmi podobné ohledně funkcí a výkonnosti. Ba je i potenciální, že nakonec zjistíte, že ne všechno nové a propagované musí být nejlepší. Někdy nakonec i starší verze může sloužit velmi dobře a kvalitně. Rohodně nečekejte od iPhone X až takový převrat, jak bylo avizováno. Možná to až zas není takový trhák na trhu. Kdo ví…